Jestem... Architektem Wnętrz, pracownikiem naukowo-dydaktycznym (adiunkt) na Wydziale Sztuki UP w Krakowie,
absolwentką wydziału Architektury Wnętrz, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 2004 roku obroniłam pracę magisterską, a kilka lat później doktorat.
Studia oprócz praktycznej wiedzy, uświadomiły mi jak niesłychanie multidyscyplinarną i artystyczną dziedziną jest projektowanie.
Dlatego wszelkie działania artystyczne- rzeźba, malarstwo, grafika- zwykle towarzyszą mi w procesie projektowym, będąc inspiracją, formą ekspresji,
czy integralnym elementem projektowanej przestrzeni.
W swojej pracy staram się łączyć nowoczesne rozwiązania technologiczne
z technikami tradycyjnymi, co pozwala mi na osiąganie oryginalnych
i zadowalających efektów
Działaniami w przestrzeni, zarówno tej prywatnej jak i publicznej oraz designem zajmuję się od skończenia studiów magisterskich w 2004 roku.

Projektowanie ...
To złożony proces wymagający kreatywnego
i wielowymiarowego podejścia do tematu przestrzeni, w trakcie którego dochodzi do niepowtarzalnych interakcji pomiędzy projektantem, a przyszłym użytkownikiem. To wspólne poszukiwanie odpowiednich form, proporcji, kolorów, światła, elementów, których zestawienie w indywidualny dla każdego sposób tworzy nie tylko harmonijną strukturę wnętrza, ale wyzwala pozytywne emocje, piękno, a przez to wpływa na poziom komfortu i poczucia bezpieczeństwa użytkowników. Sprawia, że właśnie TĘ konkretną przestrzeń pragniemy „zamieszkiwać”, spędzać w niej czas nazywać swoim
terytorium, domem w pełnym tego słowa znaczeniu.

Zapraszam do obejrzenia galerii, oraz do współpracy              
dr Monika Natkaniec-Papp